PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118029}

Todd rzeźnik

The Tale of Sweeney Todd
6,3 612
ocen
6,3 10 1 612
Todd rzeźnik
powrót do forum filmu Todd rzeźnik

MAKABRYCZNY

ocenił(a) film na 9

niezły,nastrojowy film,ku przestrodze.ostrożnie z ludzmi:)

MAKARON

cześć, mam pytanie. poszukuję tego filmu od dłuższego czasu i nigdzie nie mogę go zdobyć. Bardzo mi na tym zależy, bo zbliża się wieczór panieński mojej przyjaciółki i chciałam jej zrobić niespodziankę - w lo zbierałysmy się i wypożyczały sobie filmy, Todda Rzeźnika nie było nam nigdy dane dokończyć (kopia którą wypożyczyłysmy wtedy była felerna i nigdy nie dowiedziałyśmy się jak ten film się skończył!!) Jesli znasz jakis link z tym filmem, albo wiesz jak do niego dotrzeć proszę daj znac:)
pozdrawiam
karabr

MAKARON

Możliwy, ale moim zdaniem najbardziej klimatyczna wersja tego filmu, to ta telewizyjna z rocznika 2006... totalnie przygnębiający klimat, brud i smród tamtych specyficznych czasów da się wyczuć przez ekran. Chociaż uwielbiam Burtona i kocham Janka Deepa to najnowsza wersja musicalowa nie przypadła mi do gustu. Niezwykły klimat, jak to u Burtona, sceneria niesamowicie dopracowana, przekontrastowana, ale jakoś nie potrafię rozpatrywać tej wersji w aspekcie horroru z silnym wątkiem psychologicznym. Jeśli ktoś chce poznać mocno naturalistyczną historię Sweeney Todd'a i lubi się pobać zapraszam do obejrzenia tego: http://www.filmweb.pl/f304251/Sweeney+Todd,2006
Pozdrawiam serdecznie
J.

ocenił(a) film na 5
MAKARON

O dziwo prawie same przychylne opinie na forum....hmm...a mi jakość nie powalił na kolana. W sumie żaden film o golibrodzie tego nie uczynił...może to ten klimat średniowiecznej Anglii, choć mroczny (czyli taki jak lubię) nie spasował mi. Hmm nie wiem...cały ten film mógłbym porównać do czasów w jakich się on dzieje...zamierzchłe, ubogie, mało atrakcyjne a wręcz ohydne. Fabuła banalna, strona wizualna bardzo słaba a najgorsza jest muzyka, którą zamiast budować napięcie najzwyczajniej w świecie mnie bawiła. Jedyny plus to ten mrok który bije z prawie każdej sceny...ale to jeszcze za mało na dobry film. No może jeszcze jest jeden plus - Kingsley (notabene co on tu w ogóle robi?).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones